سرامیک

نکاتی در مورد نگهداری از سرامیک کف

در این مطلب نکات مهم در نگهداری سرامیک را توضیح خواهیم داد. تا عمر سرامیک شما طولانی باشد.

سرامیک کف شما چندین دهه دوام می آورد به شرط اینکه سرامیک مناسب را انتخاب کرده باشید و از آن مراقبت کنید.

قبل از نصب هر نوع سرامیک کف در خانه خود، طبیعتاً می خواهید بدانید که چقدر دوام خواهد داشت. اگر به دنبال ظاهری مد روز هستید، ممکن است با موادی که طول عمر کمتری دارد، مانند فرش، مشکلی نداشته باشید. اما اگر به دنبال یک ظاهر کلاسیک هستید که می خواهید چندین دهه از آن لذت ببرید، سرامیک کف قطعا انتخاب مناسبی است. بیشتر انواع سرامیک های لعابدار، سرامیک لعابدارمی توانند 50 سال یا بیشتر دوام بیاورند. با این حال، اگر می خواهید کف منزل شما زیبا باشد و سرامیک آن دوام بیاورد، باید ملاحظات زیر را در نظر بگیرید.

  • همه سرامیک کف ها نمی توانند رفت و آمد زیاد در منزل را تحمل کنند

اگر می‌خواهید که کاشی در طول زمان عملکرد خوبی داشته باشد، مهم است که کاشی مناسب را برای خود انتخاب کنید. خوشبختانه، می توانید برای اگاهی بیشتر به رتبه بندی های زیر اعتماد کنید

درجه سرامیک. این عبارت رتبه بندی کیفیت است که به شما می گوید که کاشی چقدر قوی است. درجه 1 بهترین است و درجه 3 هرگز نباید استفاده شود.

اگر سرامیک لعابدار تهیه نکنید، مایعات را جذب می کند. این موضوع زمانی که در مورد آب اشامیدنی صحبت می کنید مشکلی نیست، بلکه قهوه، آبمیوه، شراب و غیره به راحتی می توانند بدنه های کاشی بدون لعاب را لکه دار کنند. برای محافظت از کاشی خود، باید آن را لعاب دار کنید.

یکی از دلایلی که سرامیک کف می تواند تا این حد دوام بیاورد، رفع مشکلات به شکلی آسان است. اگر کاشی شکسته یا خرد شد، می‌توانید به‌جای تعویض کل کف، آن کاشی را به تعویض کنید. تنها نکته این است که اگر کاشی‌های جایگزین شما مطابقت داشته باشند، باید کاشی‌های اضافی از دسته اصلی در دسترس داشته باشید. ایده خوبی است که در سفارش اولیه خود حدود 10 درصد بیشتر از آنچه واقعاً نیاز دارید، کاشی تهیه کنید تا مطمئن شوید که همیشه وسایل سرامیک کف کافی در دسترس دارید.

  • کف کاشی خود را تمیز نگه دارید

    کاشی به طرز شگفت انگیزی در برابر استفاده روزمره از جمله پنجه های حیوانات خانگی مقاومت است، اما به مرور زمان سایش می تواند عوارض خود را بر کاشی بگذارد. برای محافظت از کاشی خود، باید آن را عاری از کثیفی نگه دارید. این کار با یک شستشوی ساده و خشک انجام می شود.

سرامیک های نانو پولیش

مزایا و معایب سرامیک کف 

کاشی و سرامیک ممکن است تنها کفپوشی باشد که واقعاً در هر اتاقی از خانه به خوبی دوام می آورند. بیشتر در آشپزخانه‌ها و حمام‌ها و همچنین اتاق‌ها و دیگر قسمت های پرتردد خانه استفاده می‌شود. اما بسیاری از خانه‌ها، به‌ویژه در آب و هوای گرم، از سرامیک استفاده می‌کنند تا در قسمت‌های نشیمن و اتاق خواب‌ها نیز تاثیر سرامیک را داشته باشند.

سرامیک ها دارای سطح سخت و محکمی هستند که کثیفی، گرد و غبار، گرده یا سایر مواد حساسیت‌زا را جذب نمی‌کند یا روی آن‌ها نمی ماند. زمانی که این ذرات کوچک روی یک کف سرامیکی فرود می‌آیند، در مقابل سطح قرار می‌گیرند و پاک کردن آن را آسان می‌کنند. آنها را می توان با یک اسفنج دور کنید. این موضوع کمک می کند تا هوا از مواد تحریک کننده ای که می تواند برای مبتلایان به آسم و آلرژی مضر باشد، حفظ شود

 

سرامیک های مات

هزینه سرامیک

سرامیک می‌تواند یکی از مقرون‌به‌صرفه‌ترین مصالح کف‌پوش باشد، که برای کاشی‌های مقرون‌به‌صرفه کمتر از 5 دلار در هر فوت مربع شروع می‌شود

آمار این صنعت نشان می دهد که کفپوش سرامیک که به صورت حرفه ای نصب می شود می تواند از حداقل حدود 15 دلار در هر فوت مربع تا بیش از 60 دلار در هر فوت مربع متغیر باشد. همه چیز به کیفیت کاشی و سختی نصب بستگی دارد

تعمیر و نگهداری

مراقبت از کفپوش های سرامیکی نسبتاً آسان است به خصوص کاشی های لعاب دار، که دارای یک لایه رویی محافظ سخت هستند که آنها را در برابر آب و بیشتر لکه ها غیرقابل نفوذ میکند. این دلیل اصلی ترجیح سرامیک برای مناطق مرطوب مانند حمام، آشپزخانه مناسب است. کثیفی، لکه‌ها و مایعات روی سطح قرار می‌گیرند و به شما این امکان را می‌دهند که به راحتی آنها را پاک کنید.

تعمیر و نگهداری معمولی شامل جارو کردن یا جاروبرقی با برس نرم است تا کف را عاری از کثیفی و آشغال نگه دارید. اگر لکه‌های ثابتی رخ دهد، می‌توانید از هر پاک‌کننده‌ی سنگینی بدون نگرانی در مورد آسیب دیدن مواد استفاده کنید

در حالی که بیشتر کف پوش های سرامیکی لعاب‌دار هستند، کاشی‌های سرامیکی بدون لعاب مانند کاشی‌های سنتی سالتیلو وجود دارند. برای محافظت از سطح آنها در برابر مایعات و لکه ها باید آب بندی شوند..

کفپوش سرامیکی در برابر آسیب های فیزیکی بسیار مقاوم است، اما ترک خوردگی می تواند ناشی از نصب نامناسب یا مشکلات در زیرسازی کاشی باشد. اگر کف به خوبی نگهداری شود، یک نصب با کیفیت می تواند صدها سال دوام بیاورد. اگر یک سرامیک به دلیل ضربه شدید ترک بخورد، فرآیند تعویض سرامیک نسبتاً ساده است.

طرح

تکنیک‌های ساخت مدرن به تولیدکنندگان سرامیک اجازه می‌دهد تا موادی بسازند که می‌توانند به روش‌های متعدد چاپ یا برجسته شوند. کاشی‌های جامد را می‌توان با طرح‌ها و یا نقوش سفارشی ترکیب و مطابقت داد. آنها همچنین می توانند برای بازتولید ظاهر بسیاری از چوب های سخت و سنگ های طبیعی چاپ شوند. در نهایت، خود کاشی ها را می توان برش داد و به شکل مثلث، مستطیل و تخته درآورد.

کفپوش سرامیک برای هر سبک خانه ای کاملاً مناسب است، اگرچه یک ویژگی تقریباً استاندارد در هر خانه ای به سبک مدیترانه ای یا جنوب غربی است.

نصب و راه اندازی

نصب سرامیک کار فشرده ای است و نصب آن تا حدودی مشکل است. مطمئناً آماتورها نمی توانند این کار را انجام دهند. نصب صحیح سرامیک کف با لایه ای از تخته سیمانی روی زیرزمین های چوبی شروع می شود (کف های بتنی نیازی به پشتیبان کاشی ندارند)، هزینه، زمان و نیروی کار را به پروژه اضافه می کند. سپس سرامیک ها با استفاده از چسب نازک سیمانی به تخته پشتی چسبانده می شوند و نصب با پر کردن درزهای بین کاشی ها با دوغاب به پایان می رسد..

صاحبان خانه هایی که می خواهند سرامیک خود را نصب کنند باید مراقب باشند که محصولاتی را انتخاب کنند که نصب نسبتاً آسانی داشته باشند و از سرامیک های پیچیده اجتناب کنند

برخی از سرامیک های کف می‌توانند بسیار سنگین باشند و همه سرامیک ها برای جلوگیری از ترک خوردن به یک قاب کف محکم نیاز دارند..

آسایش و راحتی

سرامیک ساختاری بسیار سخت دارد که تمیز کردن و نگهداری آن را آسان می کند. متأسفانه، این نیز می تواند ایستادن روی آن را دشوار و ناراحت کننده کند. بر خلاف کف‌های ارتجاعی، سرامیک‌های سخت را نمی‌توان با استفاده از لایه‌های زیرین نرم کرد. این بدان معنی است که این مواد ممکن است برای محیط هایی که افراد مجبور به ایستادن طولانی مدت هستند مناسب نباشند.

سختی در آشپزخانه‌ها نیز می‌تواند یک مشکل باشد، جایی که یک ظرف افتاده به احتمال زیاد روی سطح سخت می‌شکند. در نهایت، سختی سرامیک ممکن است در اتاق هایی که توسط افراد مستعد افتادن مانند کودکان کوچک یا افراد مسن استفاده می شود، مشکل ساز باشد.

البته می‌توان سختی سرامیک را با استفاده از فرش‌ جبران کرد.

در حالی که برخی از سرامیک ها گرما را نسبتاً خوب نگه می‌دارند، همه سرامیک ها در هوای سرد دمای پایینی دارند که می‌تواند اول صبح به انگشتان پا شوک وارد کند یا حسی ناخوشایند روی پاهای در حمام داشته باشند. تنها راه مقابله با کاشی سرد، گرمای کف است، یا گرمای الکتریکی زیر کاشی یا گرمایش تابشی در کف

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *